İTB Meclisi’nden farkındalık desteği

İTB Kasım Meclisi’nde İTTM projesi çalışmaları, üretim maliyetleri ve gıda fiyatlarındaki artış, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, İTB Zeytinyağı Tadım Paneli’nin başarısı, iklim değişikliği ve karbon salınımı konuşuldu

İzmir Ticaret Borsası Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı 25 Kasım 2021 Perşembe günü, video konferans aracılığıyla ve Meclis üyelerinin geniş katılımıyla gerçekleştirildi. Meclisin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne denk gelmesi dolayısıyla Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve Yönetim Kurulu günün anlam ve önemine dikkati çekmek için farkındalık rengi turuncu renk atkılarla toplantıya katıldı.

Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, konuşmasının ilk bölümünde günün anlam ve önemine değinen İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü. Biliyorsunuz Birleşmiş Milletler Kadın Birimi her sene ‘Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadele’ kapsamında ‘Dünyayı Turuncuya Boya’ kampanyası düzenliyor. Bu kapsamda, kişisel sorumluluğum olan Turuncu Dernek’le İzmir’de başlattığımız ve Borsamız üyelerinin de büyük destek verdiği turuncu yürüyüşü salgın nedeniyle daha güvenli bir forma çevirdik. Bu nedenle bugün bilgisayar ekranından da olsa hep birlikte ‘Kadına şiddete hayır’ diye haykırmak, hüzünle birlikte bana büyük bir umut ve gurur veriyor. Borsa olarak biz, 2017’de ‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi’ne dahil olduk ve İş dünyasında kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği için tüm gücümüzle çalışıyoruz. ‘Kadına şiddet, insanlığa ihanettir’ diyor; herkesi bu mücadelede daha aktif rol almaya davet ediyoruz” diye konuştu.